Deklaracja dostępności25.01.2021

Deklaracja dostępności

25.01.2021

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
Przedszkole Nr 5 Mali Przyrodnicy w Gnieźniezobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. odostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie wsprawie dostępności ma zastosowanie do stronyinternetowej Przedszkola Nr 5 Mali Przyrodnicy w Gnieźnie .

Data publikacji strony internetowej: 2009-03-25. Data ostatniejistotnej aktualizacji: 2020-10-14.

Strona internetowa jest niezgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:
  • Na stronie nie zapewniono alternatywy dla treści nietekstowej,
  • Udostępnione materiały wideo nie posiadają transkrypcji tekstowej,
  • Dla informacji brak właściwej relacji,
  • Elementy nawigacyjne polegają właściwościach zmysłowych,
  • Nie spełniono wymagań minimalnego kontrastu pomiędzy tekstem a tłem,
  • Nie zawarto tytułu opisowego strony internetowej.
Wyłączenia:
  • mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności.

Oświadczenie sporządzono dnia: 2020-11-25. Deklaracjęsporządzono na podstawie audytu przeprowadzonego przez podmiot zewnętrzny: Centrum Bezpieczeństwa Informatycznego.

Skróty klawiaturowe

Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jestAnna Bałtaki, ania.baltaki@interia.pl.Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 607-581-547. Tąsamą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnieniadostępności.

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej stronyinternetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji zapomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie,wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądającazgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu,, powinna także określićdogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanieniezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu niejest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądaniabędzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem.Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponowaćalternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądaniazapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyćskargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu stronyinternetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosekdo Rzecznika Praw Obywatelskich.

Link do strony internetowej Rzecznika PrawObywatelskich.

Dostępność architektoniczna

  1. W budynku znajdują się 3 wejścia: służbowe, dla dzieci i rodziców, trzecie wejście - tylko do kuchni,intendenta i woźnego. Wejście dla dzieci po schodach. Brak podjazdu dla wózków. Kontrola: w czasie, gdyprzedszkole jest nieczynne dostęp jest zakodowany i każde naruszenie jest monitorowane przez firmęzewnętrzną. W trakcie pobytu dzieci w placówce, drzwi są zamknięte na klucz, konieczność użycia dzwonkazewnętrznego.
  2. Brak windy. Korytarze spełniają normy szerokości. Schody zewnętrzne spełniają normy szerokości, posiadająspoczniki. Schody wewnętrzne użytkowane przez jedną grupę nie posiadają spoczników oraz nie spełniają normszerokości.
  3. Brak pochylni, platform, brak przystosowania placówki dla osób z niepełnosprawnością ruchową - zwyłączeniem samych sal, które posiadają szerokie drzwi i brak progów.
  4. Przy przedszkolu znajduje się płatny parking z wyznaczonymi miejscami dla osób niepełnosprawnych.
  5. Prawo wstępu z psem asystującym nie zostało uregulowane.
  6. Brak możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.

Aplikacje mobilne

Brak aplikacji mobilnych.

metryczka


Wytworzył: Dorota Krajniak (25 stycznia 2021)
Opublikował: Dorota Krajniak (25 stycznia 2021, 18:54:49)

Ostatnia zmiana: brak zmian
Liczba odsłon: 291